Wiadomość

Zawody

Dogoterapeuta

Dogoterapeutą może zostać każda osoba pełnoletnia, która zdobędzie odpowiednie kwalifikacje, tj. nabędzie wiedzę teoretyczną (m.in. z zakresu kynologii, psychologii zwierząt i behawiorystyki) oraz posiądzie umiejętność pracy z psem. Bardzo ważne jest, by taka osoba cechowała się kreatywnością i elastycznością w realizacji zadań – nawet najlepiej opracowany scenariusz zajęć trzeba na bieżąco dostosowywać do kondycji grupy i wskazówek jej opiekuna. Dużą rolę odgrywa otwartość na innych ludzi oraz swoboda w nawiązywaniu kontaktów.

Czytaj więcej...

Ciężkie życie hodowcy fretek, czyli o klientach słów kilka...

Są pasje, które częstokroć przeradzają się w totalnego świra, a jedną z nich jest z pewnością hodowla fretek. Nieustanne zdobywanie wiedzy, pogłębianie tej, którą się już posiada, dbanie o zwierzęta i angażowanie się w różne rodzaje pomocy (w tym np. dla fundacji prozwierzęcych). Życie hodowcy fretek do łatwego nie należy na co dzień, a co dopiero od święta (czytaj: przed świętem). Przychodzi bowiem taki moment, w którym zgłasza się do nas potencjalny nabywca naszych zwierząt.

Czytaj więcej...

Groomer, czyli psi fryzjer

Groomer to wywodząca się z języka angielskiego nazwa, którą określa się fryzjera zwierząt, najczęściej psów i kotów. W Polsce to miano jest co prawda coraz bardziej popularne, jednak nadal dla wielu osób staje się zrozumiałe dopiero po dopowiedzeniu słów „psi fryzjer”.

Czytaj więcej...

Najnowsze oferty